Dnes otevřeno 07:00 - 22:00

Bořislavka Centrum

Bořislavka Centrum se skládá ze čtyř budov, jejichž funkční architektura koresponduje s okolní zástavbou a nabízí nájemcům výbornou vizibilitu. Vítězný návrh, který je dílem uznávaného pražského ateliéru AULÍK FIŠER ARCHITEKTI, umožňuje nadstandardní veřejnou prostupnost soukromým pozemkem o výměře 12 200 m2 a vytváří řadu atraktivních veřejných prostor, jež budou, společně s obchodní pasáží, přirozeným místem setkávání pro 100 000 obyvatel spádové oblasti.
Více než 24 000 m2 pronajímatelných kancelářských ploch třídy „A“ ve čtyřech kancelářských budovách, formovaných do nepravidelných přírodních krystalů, je zasazeno do kontinuální spodní části stavby s 9 000 m2 maloobchodních prostor včetně restaurací a kaváren, které plynule přecházejí do terasových zahrad a parkových ploch na úrovni Evropské ulice. Každá z budov má samostatný vstup z Evropské ulice, na kterou navazuje piazzetta s kavárnami, restauracemi, relaxačními a vodními plochami a dvěma vstupy do obchodní pasáže. Dech beroucí, veřejně přístupné atrium lobby mezi budovami 01 a 02 s průchozím epifytem vystupujícím z vodní hladiny prezentuje filozofii udržitelnosti a přístup investora KKCG Group k odpovědnosti vůči životnímu prostředí. Bořislavka Centrum se stane přirozeným místem setkávání místních obyvatel i zaměstnanců mnoha úspěšných českých i nadnárodních společností se sídlem na Praze 6. Všem návštěvníkům nabídne mix lokální i mezinárodní kuchyně. Bořislavka Centrum nabízí pracovní prostředí s unikátním charakterem a atmosférou. Velkorysé terasy s podlahou z tropického dřeva, vzrostlými stromy a keři dle návrhu zahradního architekta Zdeňka Sendlera přirozeně rozšiřují pracovní prostor o příjemné venkovní prostředí, vhodné jak pro vedení neformální obchodní schůzky, tak i pro odpočinek během pracovních přestávek.
Pondělí
7:00 - 22:00
Úterý
7:00 - 22:00
Středa
7:00 - 22:00
Čtvrtek
7:00 - 22:00
Pátek
7:00 - 22:00
Sobota
7:00 - 22:00
Neděle
7:00 - 22:00
Správa budovy - FM&S Czech a.s.

Vinohradská 1511/230

Vlastník budovy - BOŘISLAVKA OFFICE & SHOPPING CENTRE s.r.o.

Vinohradská 1511/230 Praha 10

Obchodní pasáž

denně 6:00–23:00

Obchody a služby

denně 9:00–21:00

Kavárny a restaurace

denně 9:00–22:00*

Lidl

denně 7:00–21:00

Parkoviště

denně 6:00–23:00

Celý objekt včetně obchodního centra byl navržen tak, aby splňoval certifikaci LEED – Gold. Rozsvěcení a zhasínání venkovních světel na Bořislavce bude řídit intenzita světla dle denní doby. Umělé osvětlení v prostorách, v kancelářích a zasedacích místnostech bude opatřeno jak detekcí přítomnosti osob, tak možností úpravy intenzity světla. Díky tomu se světla automaticky zhasnou po 30 minutách, pokud čidla nezaznamenají pohyb osob v místnosti. Zajímavou úsporou je nová technologie využívající rekuperaci energie při brždění výtahů. Snížit spotřebu elektrické energie při vytápění nebo chlazení umožní kombinace kvalitního zateplení budovy, větrání včetně rekuperace vzduchu, ale i využití stínění prostor textilními roletami. U Centra Bořislavka je to obzvláště důležité, protože kromě kancelářských budov bude součástí také obchodní část s velkým pohybem lidí. Vedle vhodně zvolené sanitární techniky, která umožňuje šetřit vodou při splachování či mytí rukou, je to i chytrý sběr dešťové vody, kterou je možné dále využít třeba na závlahu květin a zeleně v budově a jejím okolí. Samozřejmostí je důsledné třídění odpadu, a to jak v průběhu výstavby, tak při provozování objektu jednak u nájemců obchodní části, tak u kancelářských prostor. Bořislavka Centrum má jednoduchý vjezd a výjezd z budovy bez zbytečné spotřeby paliva, jasně stanovený počet dobíjecích stanic pro elektromobily (v garážích Bořislavky to bude 20 parkovacích míst s dobíjením) či dostatečné zázemí pro cyklisty včetně šaten a uskladnění kol. Ohled na životní prostředí, na okolí nové stavby ale i na lidi, kteří se v budově pohybují, je pro Centrum Bořislavka velice důležitý. Budova získala precerfitikaci LEED v kategorii Gold dle zpracovaného projektu.