Dnes otevřeno 09:00 - 21:00

Bořislavka Centrum

Nová dominanta Evropské třídy v sobě snoubí soudobou architekturu a umění. Architektonický návrh je dílem uznávaného pražského ateliéru AULÍK FIŠER ARCHITEKTI. Členitá budova umožňuje nadstandardní veřejnou prostupnost soukromým pozemkem o výměře 12 200 m2 a vytváří řadu atraktivních veřejných prostor, které se společně s obchodní pasáží stávají přirozeným místem setkávání pro 100 000 obyvatel spádové oblasti.
Více než 30 125 m2 pronajímatelných kancelářských ploch třídy „A“ ve čtyřech kancelářských budovách, formovaných do nepravidelných přírodních krystalů, je zasazeno do kontinuální spodní části stavby s 9 875 m2 maloobchodních prostor včetně restaurací a kaváren, které plynule přecházejí do terasových zahrad a parkových ploch na úrovni Evropské ulice. Každá z budov má samostatný vstup z Evropské třídy, na kterou navazuje piazzetta s kavárnami, restauracemi, relaxačními a vodními plochami a dvěma vstupy do obchodní pasáže. Dech beroucí, veřejně přístupné atrium mezi budovami 01 a 02 s průchozím epifytem vystupujícím z vodní hladiny prezentuje filozofii udržitelnosti a přístup investora KKCG Group k odpovědnosti vůči životnímu prostředí. Bořislavka Centrum se stane přirozeným místem setkávání místních obyvatel i zaměstnanců mnoha úspěšných českých i nadnárodních společností se sídlem na Praze 6.
Pondělí
9:00 - 21:00
Úterý
9:00 - 21:00
Středa
9:00 - 21:00
Čtvrtek
9:00 - 21:00
Pátek
9:00 - 21:00
Sobota
9:00 - 21:00
Neděle
9:00 - 21:00
Vlastník budovy: BOŘISLAVKA OFFICE & SHOPPING CENTRE s.r.o.

Antala Staška 2027/79, 140 00 Praha 4

Obchodní pasáž

denně 7:00–23:00

Obchody a služby

denně 9:00–21:00

Kavárny a restaurace

denně viz otevírací doba jednotlivých provozoven

Lidl

po–so 7:00–21:00; neděle 8:00–21:00

Parkoviště

denně 6:00–23:00

Ztráty a nálezy

Správa centra

Celý objekt včetně obchodního centra byl navržen tak, aby splňoval certifikaci LEED v kategorii Gold. Rozsvěcení a zhasínání venkovních světel na Bořislavce se řídí intenzitou světla dle denní doby. Umělé osvětlení v prostorách, v kancelářích a zasedacích místnostech umí detekovat přítomnost osob, a má možnost úpravy intenzity světla. Díky tomu se světla automaticky zhasnou po 30 minutách, pokud čidla nezaznamenají pohyb osob v místnosti.

Zajímavou úsporou je nová technologie využívající rekuperaci energie při brždění výtahů. Snížit spotřebu elektrické energie při vytápění nebo chlazení umožní kombinace kvalitního zateplení budovy, větrání včetně rekuperace vzduchu, ale i využití stínění prostor textilními roletami. U Centra Bořislavka je to obzvláště důležité, protože kromě kancelářských budov bude součástí také obchodní část s velkým pohybem lidí. Vedle vhodně zvolené sanitární techniky, která umožňuje šetřit vodou při splachování či mytí rukou, je to i chytrý sběr dešťové vody, kterou je možné dále využít třeba na závlahu květin a zeleně v budově a jejím okolí.

Samozřejmostí je důsledné třídění odpadu, a to jak v průběhu výstavby, tak při provozování objektu u nájemců obchodní části i kancelářských prostor.

Bořislavka Centrum má jednoduchý vjezd a výjezd z budovy bez zbytečné spotřeby paliva, jasně stanovený počet dobíjecích stanic pro elektromobily (v garážích Bořislavky to bude 20 parkovacích míst s dobíjením) či dostatečné zázemí pro cyklisty včetně šaten a uskladnění kol.

Ohled na životní prostředí, na okolí nové stavby ale i na lidi, kteří se v budově pohybují, je pro Centrum Bořislavka velice důležitý. Budova získala precerfitikaci LEED v kategorii Gold dle zpracovaného projektu.

BEST OF REALITY 2021
Budova Bořislavka Centrum zvítězila v soutěži Best of Reality v kategorii Nová administrativní centra a získala prestižní ocenění jako Enviromentální projekt roku.