Dnes otevřeno 09:00 - 21:00
Potraviny a nápoje

Vejcomat

4. PP

Dnes

6:00 - 22:00

Čerstvěji už to nejde!

Vejcomat najdete ve 4. podzemním podlaží u eskalátorů v garážích.

Čerstvá vajíčka ze Statku Dvořák.
Slepičky tu chovají ve volném výběhu v mobilních kurnících, aby slepičky měly vždy čerstvou trávu, i na podestýlce.

Vejcomat pravidelně doplňujeme několikrát týdně právě sebranými vejci z našeho statku. Vždy si tak pochutnáte na čerstvém vejci, protože u nás nekoupíte vejce starší sedmi dní. Automat vajíčka udržuje díky hygienickému prostředí a stálé teplotě ve skvělé kondici.

VAJÍČKA Z MOBILNÍHO KURNÍKU - NAŠE JEDNIČKY
Potěší vás příjemná barva žloutku, pevná konzistence bílku a dostanete je v obalu z recyklovaného papíru.

Naše nejlepší vajíčka snášejí slepičky z mobilního kurníku, který se každých 7 dní stěhuje po louce a slepičky jsou tak zas a znovu na čerstvé trávě. Slepice tak mají stále nový zdroj cenných karotenoidů, vitaminů a nenasycených mastných kyselin, které se ukládají do vajec.
Vejce jsou balena do krabiček, které jsou z poloviny vyrobené z trávy, po 6 kusech a jsou velikostně netříděná.

VEJCE Z PODESTÝLKOVÉHO CHOVU
Slepičky pro náš podestýlkový chov si sami odchováváme. Má to hned několik výhod: kuřice známe od prvního dne, víme jaký má hejno základ a jak se chová, navíc nemusí absolvovat náročný transport. S podestýlkovým chovem jsme začali v roce 2010. Zařadili jsme se mezi chovatele s malou produkcí, kteří jsou schopni držet si nejvyšší možnou kvalitu a současně individuální přístup ke zvířatům i spotřebiteli. V podestýlkovém chovu mají slepice volnost pohybu a jsou krmeny směsí, kterou si necháváme míchat dle naší receptury, bez chemických barviv. Abychom podpořili jejich přirozené potřeby, zpestřujeme jim den čerstvě nasekanou trávou, senem, slámou, pískem a někdy i pokáceným stromkem.

Pondělí
6:00 - 22:00
Úterý
6:00 - 22:00
Středa
6:00 - 22:00
Čtvrtek
6:00 - 22:00
Pátek
6:00 - 22:00
Sobota
6:00 - 22:00
Neděle
6:00 - 22:00
Akce obchodů